Пейсърс играят след полувремето, победиха Нетс със 121-100
AP News | 2024-03-17 | 04:09:03

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Паскал Сиакам имаше 28 точки и 11 борби, Арън Несмит вкара 16 точки, а Индиана Пейсърс победиха Бруклин Нетс със 121-100 в събота вечер .

Мачът на звездите Тайрис Халибъртън завърши с 14 точки и седем борби за Пейсърс, преодолявайки стрелба от 6 за 18 вечер, а неговият дубльор T.J. Макконъл завърши с 13 точки. Макконъл отбеляза двуцифрено число 10 пъти в последните си 17 мача.

Кем Томас отбеляза 22 точки и осем борби за Нетс, които бяха надиграни с 82-42 в боя в първата среща на отборите от сезон. Бруклин стреля 43% от игра, допусна 21 връщания и падна до 1-4 в гостуването си от шест мача.

Индиана изоставаше с 30-25 в края на първата четвърт и водеше само с 59-57 на полувремето, преди да отвори играта през второто полувреме, водейки с 27 през четвъртата четвърт. Победата беше седмата за Пейсърс за сезона с разлика от поне 20 точки.

Кам Джонсън вкара 14 точки за Нетс, Денис Шрьодер и 13 точки и пет асистенции, а Дориан Фини-Смит завърши с 12 точки. Бруклин, който е на 11-то място в класирането на Източната конференция, имаше 6-1 в предишните си седем посещения на Индиана.

Заемащите шесто място Пейсърс стреляха 48% от пода и водеха с 86-78 през четвъртата четвърт, въпреки че направиха само 4 от 26 опита за 3 точки до този момент. Индиана спечели битката за отскок с 59-48 и надделя за трети път в последните си четири мача.

Нетс: Изправете се срещу Сан Антонио Спърс в неделя вечер в Остин, Тексас .

Пейсърс: домакин на Кливланд Кавалиърс в понеделник вечер.